| DeeaPrc a întrebat:

TPU . As dori sa slabesc am 54 de kg as dori sa ajung pe la 45-46 kg am 1.64 inaltimea si nu stiu ce sa fac . Ajutati-ma va rog big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| denis987 a răspuns:

Salut. Ca sa slabesti nu trebuie sa faci abdomene sau flotari (o flotare/abdomen are in jur de 0.5 kcal.deci putin).Trebuie sa tii in primul rand o dieta:sa nu mai mananci dupa ora 18, sa nu mai mananci paine (poti manca paine neagra dar si aia putina), bagate pe fructe, legume, iaurturi, nu mai manca la fast-food, nu mai manca prajeli si grasimi.Bun acum trebuie ca sa slabesti sa incerci sa alergi zilnic (dar sa incerci sa alergi ca Banel Nicolita nu ca Adrian Cristea) , poti sarii coarda, poti face aerombic, prin tae-bo slabesti foarte mult (undeva la 800 calorii/ora).

Funda?big grin

| uuueeeccc a răspuns:

Tin sa precizez ca da tb sa faci sport si abdomene si flotari. Nu e de ajuns sa ti numai o dieta, ca pot aparea vergeturile, celulita. Iti recomand 6 week six pack cu Jillian Michaels happy. Succes. Si multa apa!

| Cameliaa12 a răspuns:

Hey, calculeaza cu asta http://www.frumusele.ro/Calculator-Indice-Masa-Corporala, vezi ce IMC zice ca ai pentru inaltimea ta si daca ai nevoie sa slabesti sau sa te ingrasi :)