| UserName450 a întrebat:

TPU, cine nu a facut varsat de vant? Eu am 15 ani si tot nu am facut varsat de vant, am asteptat la 13 ani, nu am facut varsat, nici acum n-am facut. Cine mai pateste asa ceva ca varsatul de vant sa apara foarte tarziu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Varsatul de vant se face si la 30 de ani si doar daca ai un sistem imunitar salbit!
Deci, il poti face mai tarziu in viata sau nu-l poti face deloc, totul depinde de cat de sanatos si puternic este corpul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii fericit ca ai facut la varsta asta. cu cat cresti cu atat e mai nasol si dureros. altii fac la 30 de ani. eu tot la 15. mergi la farmacie/medicul de familie sa iti dea crema speciala pentru bubite. sanatate

| AlexNab0k0v a răspuns:

Salut. Vărsatul de vânt se poate manifesta la orice vârstă. Din ce am înțeles, diferența este că e un pic mai neplăcut și desigur este mult mai inconfortabil atunci când ești mai mare.

Nu-ți face griji, sunt o groază de oameni care nu au făcut vărsat de vânt decât atunci când deja erau adulți.

| Elegant a răspuns:

Iti spun clar 2 solutii:
-acesta poate sa apara
-acesta poate sa nu apara niciodata.

| Ella_Vio_1989 a răspuns:

Daca auzi pe careva ca are varsat de vant, ar fi bine sa te vezi cu el. Sa faci acum, nu dupa 30 de ani ca da simptome mult mai nasoale.

Asta daca nu ai facut totusi intre timp laughing