| Shin0bi a întrebat:

TPU is rrit, adica in loc de L pronunt R, ce sa fac sa remediez problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GroparuVesel a răspuns:

Exercitii de vorbire.Sa vorbesti o ora, doua maxim 4 cu ceva in gura (castane, ghinde sau ceva ce poti sa tii si sa vorbesti in acelasi timp).

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt de parere ca ar trebui sa te adresezi unui logoped, acesta iti poate indica exercitiile necesare. Numai bine!

| 23partyboy a răspuns:

Pentru problema ta exista medicul logoped

| Kaℓi a răspuns:

In loc de L pronunti R? interesant!

| Auslesse a răspuns (pentru Kaℓi):

Cred ca a vrut sa zica L in loc de R!laughing

| Shin0bi explică:

Ti se pare interesant da ceilalti rad de mine ca ma balbai si nu ma inteleg.