| alexandraheart19 a întrebat:

TPU pentru cei care poarta sau au purtat aparat dentar fix. Este adevarat ca buza de sus sta cam ciudat pe parcursul purtarii aparatului? Fundaaahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ReZiSTorr a răspuns:

Port aparat dentar de aproape un an.Nu, nu e adevarat, doar ca simti bracheturile cele de sus in interiorul buzei si da, de fiecare data cand mergi la activare, o zi, doua, trei o sa te doara dintii enorm de tare, deoarece atunci se pune presiune pe ei. Funda?