| anonim_4396 a întrebat:

BUNA TPU! Bracketii aparatului dentar se pot dezlipi din cauza periajului sau a apei minerale? Doresc sa primesc raspuns de la cei care poarta sau au purtat aparat dentar.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| louist91 a răspuns:

Daca nu i-a prins ortodonta cum trebuie, poate din cauza periajului sau daca consumi alimente mai solide, da.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu si-a facut datoria cum trebuie (dentistu) pot sa cada jos

| PeFuga a răspuns:

Se pot desprinde din cauza alimentelor dure sau lipicioase. Periajul agresiv ar putea si el influenta stabilitatea bracketilor.

| Unicorn12345 a răspuns:

Eu am purtat aparat dentar. Si ortodonta nu mi-a spus nimic in legatura cu asta. Am purtat aparat dentar 2 ani si nu mi s-a intamplat nimic happy.