| Lightmeup a întrebat:

TPU, tin o dieta de 1700 de calorii, fac aerobic de 3 ori pe saptamana, iau suplimente de crom si beau in fiecare seara si dimineata cate o cana de scortisoara cu miere. problema mea este ca nu prea se vede nimic la cantar, adica oscilez (de ex.: daca ma cantaream dupa o saptamana se vedea ceva, iar daca ma cantaream peste 2 zile mai puteam.). nu mai suport situatia asta...rolling eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PurePoison a răspuns:

Pai,in general persoanele foarte grase slabesc cel mai repede,daca esti mai plinuta iti va fi putin mai greu sa slabesti, ar fi bine sa alergi putin dimineata sau sa mergi la sala sa pedalezi putin la bicicleta. Ceea ce e bine, e ca ti dieta si te straduiesti, sper sa ajungi la forma dorita.winking Succes!

3 răspunsuri:
| LadyZuza a răspuns:

1700 de calorii pe zi?:O Wtf? ce varsta ai? eu am 21 si am voie maxim 1000 de calorii pe zi! le scad din 1000 si sunt zile cand am doar 200 maxim 400 calorii consumate! poti sa tot faci aerobic mult si bine daca consumi 1700 de calorii!

| CoCa8coLa a răspuns:

Poti descrie un meniu dintr-o zi obisnuita? Ce anume mananci?

| MariusB12 a răspuns:

Încearcă să te duci la un medic nutriționist. Dieta dată de medic + suplimentele date tot de el o să te ajute garantat, trust me. Tot ce trebuie e voință, nu te lăsa indiferent ce vezi pe cântar. La început e mai greu... dar ușor ușor o să vezi schimbări. Eu am slăbit deja 7 kg în 2 luni happy Răbdare și multă voință.