| Lightmeup a întrebat:

TPU, tin o dieta in care mananc dimineata iaurt cu grau germinat, la pranz o salata si un gratar(uneori), multe mere si multa apa. uneori mai iau si cate 2 capsule de spirulina si in fiecare zi una de crom. fac aerobic aproape in fiecare zi.
problema este ca nu se mai vede nimic la cantar de 3 saptamani si sunt foarte dezamagita, uneori imi vine sa renunt...rolling eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| XXy a răspuns:

Sa mananci aceleasi lucruri in fiecare zi mi se pare o prostie, hrana, inclusiv carnea trebuie diversificate. Inlocuieste gatitul pe gratar cu gatitul la cuptor sau abur, fructele mananca-le separat de mese si ai grija ca ultima masa sa nu contina carbohidrati( paine, orez, fructe etc), fa sport 30minute pe zi(eventual si cu greutati si alergare), adauga niste grasimi sanatoase in dieta(lecitina, ulei de peste, seminte de in) si ai sa vezi cum ai sa trecei peste aceasta plafonare

Sunt oameni care se plafoneaza cand vine vorba de slabit chiar si atunci cand au totu pus la punct cu miscarea si dieta.

| Adinuzza1 a răspuns:

Nu renunta, o sa stai o perioada cu greutatea de acum, ai sa vezi ca o sa slabesti in continuare doar nu renuntza!