| Hantig_Mony_1990 a întrebat:

TPU!
Vreau sa ma ingras si eu putin dar nu stiu cum. Cum ma pot ingrasa? In afara de vitamine sau carne, mancare de la Fast Food, McDonalds etc.
Ok stiu ca o sa vi se para ciudat caci multi dintre voi vreti sa slabiti iar eu sa ma ingras, dar nu stiu cum... ce imi puteti recomanda?
Dau FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa mergi la sala si sa faci exercitii cu greutati.

| Nitunitu a răspuns:

Daca asa e organismul tau sa aiba arderile puternice e cam greu. Eu am avut 10 ani aceeasi greutate fara sa ma ingras un kilogram in plus. Probabil ca trebuie sa fi mai calma, sa mananci orice doresti oricand doresti, sa nu te stresezi, sa fi mai domola. Sa sti ca atunci cand te ingrasi nu mai esti asa rapida ca un iepuras. Devi un fel de foca si tragi de tine sa urci scarile...

| AllexiaAllexxia a răspuns:

Poti incerca sa mananci lucruri consistente si la ori ce ora. Multi i au in greutate daca mananca dupa o anumita ora. Chiar sunt multe alimente care te pot ajuta sa iei in greutate in timp dar totusi o sa vezi schimbari. Daca tot nu vrei sa incerci cu vitamine. Incerca toate lucrurile care iti plac dar totusi nu te indopa o vei face degeaba. Mananca paine alba la mine chiar e singurul luru pe care l am scos din meniu pentru a slabi. Succes!