| Diegoxyz a întrebat:

Cum sa ma îngraș?
Am 1.65 m si 52.5 kg
Vreau sa ma îngrașă putin laughing
Merge dacă mănânc mult si deseori fast-food si dulciuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar de ce sa bagam otrava in noi ca sa ne ingrasam?

de ce sa nu apelam la ce ne ofera natura care ne-a dat viata, vezi de slanina cu ceapa, untura sanatate curata, dulciurile dau dependenta si predispun la obezitate, zaharul este nr1 ca inmaic al sanatati nu grasimile povesti, carbo sanatosi,grasimi sanatoase,carne
carbo =multe legume,fructe
grasimi -slănina,untura, peste gras somon
proteine -carne de pui, vita, miel, porc, pestele este cel mai sanatos desigur
http://www.sfatulmedicului.ro/......oase_13045
https://www.delimano.ro/......i-sanatosi

nu esti chiar atat de slaba, pe langa asta vezi si de sport, ne plac fetele cu forme asta asa ca informatie
https://www.youtube.com/watch?v=qQBWwpEd9TM

| Sofer a răspuns:

Lasa ingrasatul. mananca sanatos.

| danutzu96 a răspuns:

Greutatea e buna, nu ai de ce sa bagi in tine fast-food. Daca faci dieta supersanatoasa cu dulcuri si KFC/MC poti sa dai si in alte belele pe langa ingrasat.

| Diegoxyz explică (pentru danutzu96):

Da dar simt ca am slăbit drastic in ultima luna poate chiar ultimele 2 de la 55 la 52.5 si oricum e pentru ca nu am mâncat si am avut depresie si vreau iar sa ma îngrașă putin

Răspuns utilizator avertizat
| Nonolita a răspuns:

Nu ne spui si varsta. Presupun ca nu ai 50 de ani.
Dar chiar si asa, 52.5 kg la 1, 65m este destul.