| IepurassDragalass00 a întrebat:

TPU :*! Vreau un raspuns rapid! Deci, am 12 ani si ma doare foarte rau capul! Algocalminul nu ma ajuta de loc! Vreau sa va intreb: "ESTE INDICAT SI LA COPII DE 12 ANI PIAFENUL?" VA ROG LA PRIMUL RASPUNS FOLOSITOR DAU FUNDA! :* HELP! HELP! HELP!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Nu este indicat la copii piafenul.Te doare f.rau pentru ca nu te odihnesti.Bea un ceai caldut cu miere de albine, lasa calculatorul, o baie calda si somnic.Maine dimineata o sa fii odihnit si fara durere de cap. Eventual daca persista durerea, du-te la cabinetul scolar si fa-ti o testare la ochi, s-ar putea sa ai tulburari de vedere.O noapte cu vise placute!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Piafenul contine exact aceeasi substanta ca si algocalminul, deci sunt acelasi emdicament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Mai bine încearcă şi fă un ceai de tei îndulcit cu miere, îţi va calma durerea de cap.
Te pup!

| XoMasquaradeXo a răspuns:

Ai putea folosi ceai de sunatoare sau, daca nu te ajuta ai putea lua ilubrofen

| IepurassDragalass00 explică:

Multumesc tuturor pentru. raspunsuri :X! Daca as putea as da funda la toate, dar nu pot! Oricum raspunsurile voastre m-au ajutat foarte mult! Sper ca o sa imi raspundeti si la celelalte intrebari din orice categorie ar fi! MULTUMESC FOARTE MULT!