| zufi a întrebat:

Transpir foarte mult in zona axilelor. sunt disperata. am incercat cu bicarbonat si ceai de salvie dar nu a dat nici un rezultat. va rog mult sa imi ziceti si mie un tratament nu doar pareri. va multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

S-ar putea sa fii mai grasuta, sau efectiv sa ai tulburari ale glandelor endocrine. Du-te la un endocrinolog.

| anka a răspuns:

Un medic i-a recomandat unui coleg de-al meu pentru transpiratia PICIOARELOR formol. Nu stiu daca merge si la axile. La picioare a mers.

| Irina a răspuns:

Mai nou se fac injectii cu botox si 6-7 luni nu mai transpiri deloc, dar nu mi se pare normal, corpul trebuie sa elimine toxinele.

| diva1223 a răspuns:

. si eu am aceiasi problema. sa nu-ti cumperi de la vichy nimic pentru ca nu sunt bune sad dai banii degeaba! la mine cred ca problema este subconstientul. suna ciudat, dar asa este! daca ma gandesc ca transpir, transpir. iar daca nu ma gandesc la asta nu mai transpirlaughing. problema e ca nu pot mereu sa nu ma gandesc la asta. mi-e frica sa nu transpir, e jenant. Te rog sa ma anunti daca ai gasit vreun remediu(vad ca ai pus intrebarea din ianuarie):*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tratament fara sa te vada un medic nu se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deodorantul maxim.La mine a dat rezultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia din farmacie crema antiperspiranta de la Vichy.Citeste prospectul, utilizeaz-o, si-o sa fii multumita!

| zufi explică:

Nu sunt grasuta. am 15 ani si am 45 de kg