| AnonimHD a întrebat:

Vreau sa va zic despre cea mai intalnita problema din perioada matuiritatii ( 14 ani, baiat ) si aceea cosurile.
De 5 zile eu ma dau pe toata zona cosurilor ( am cateva pe frunte si pe nas ) cu ceai de musetel + lamaie ( dim si seara ).
Ce ziceti?! Sa continui cu acest tratament sau sa ma duc la un medic dermatolog. cat despre alifii si alte porcarii am mai incercat eu ( zyerit etc ) dar fara rezultat. Funda

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Ai facut foarte bine! Toate produsele naturale sunt mult mai indicate decat "chimicalele"! Numai ca, aparitia cosurilor, datorata exploziei hormonale, trebuie "stopata" si printr-un regim de alimentatie si viata adecvat. Multe legume si fructe, mai putine dulciuri, 2 l apa pe zi, sport. Vor disparea cu timpul, daca respecti aceste lucruri.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai pai sincera sa fiu cumnatul meu mai mic avea la fel, dar aceste probleme sunt din cauza hormonilor, ori mergi la medic sa iti dea ceva pentru hormoni ori iti incepi viata sexuala(daca nu ti-ai inceput-o)