| Csjfndndjekekk a întrebat:

Trebuie să îmi bag supozitor si nu le suport, i-am spus lui mama asta si ea a spus că dacă nu vreau o sa o cheme pe asistenta si pe doamna doctor si numai cand aud de ele mi se face frică. Mie mi-e frică de tot ce inseamna spital.Nu suport nimic din tot ce înseamnă ace si injectii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu, cand aveam hemoroizi, mi le bagam singur. Aproape ca nici nu simti. Este senzatie neplacuta doar in mintea ta nu fizic. La primul si eu am avut aceleasi senzatii. Curaj!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Supozitorul nu inseamna injectie. Este ceva care ti-l introduce in anus. Este doar pentru binele tau. Nu vrei acum supozitor vei ajunge la injectii sau mai rău. Ce preferi?

| Alverto a răspuns:

Nu contează, ce-i așa greu, e bine pentru sănătatea ta

| DuckDodgers0 a răspuns:

Linisteste-te, mama ta iti vrea doar binele

| Csjfndndjekekk explică:

Dacă vreți să știți am plâns pe toată operațiunea așa că mama m-a dus la doctor și mi-a făcut o injectie dureroasă plus ca acum am de facut timp de 2 săptămâni injectii. Ce sfaturi îmi dați ca să nu plâng. Ps.eu am 6 ani și atunci când am spus că aveam 14 ani era vorba despre sora mea

| Ejirjtjejejjfjrjfnfn a răspuns:

1. Cred ca ai 5 ani, asa ca o sa iti spun pe limba ta.
2. Daca nu vrei las-o pe mama ta să te ia cu forta, sa te întindă cu fața in jos.
3. Apoi o sa iti bage un supozitorul.
4. Tu o sa urlii.
5. Mama ta o sa te bată la fudulet.
6. Atata tot.
7. Curaj, mititico!