| onesteanca96 a întrebat:

Tumorile cerbrale pot fi indentificate in analizele de sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, la nici un fel de analiza de sange. Trigliceridele nu au nici o legatura cu tumorile cerebrale (presupun ca Emanuellex a facut o gluma) si nici la radiografie nu pot fi identificate. Doar la tomografie sau RMN.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In analizele de sange se depisteaza infectiile, tumorile cerebrale se depisteaza prin examinarea la computer tomograf( CT) sau cu rezonanta magnetica nucleara ( RMN).

mira
| mira a răspuns:

Nu.Asa cum ti s-a spus anterior este nevoie de radiografie.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Nu neaparat fizic, dar exista o analiza care se face in cazul unor astfel de prezente in organism: trigliceridele.

| demonel a răspuns:

Nu cred ....doar la radiografie