| alma200033 a întrebat:

Tusul de ochi îți afectează vederea? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu, dar sa te demachiezi in fiecare seara, sa nu dormi niciodata machiata.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, irita ochii si in timp produce sensibilitate.

| Dalmore a răspuns:

Eu folosesc zilnic de 4 ani, nu am nimic. Sa nu te dai pe marginea pleoapei (jos) si sa te demachiezi mereu seara, ca daca iti intra prea mult in ochi ti se pot infunda canalele lacrimale. N-are nicio treaba cu dioptria ca sa ajungi sa porti ochelari, cel mult faci alergii si iritatii la ochi. A, da, si sa fii atenta la data expirarii.

| Yurisa a răspuns:

Nu, daca nu iti intra in ochi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este de proastă calitate și este folosit zilnic da, in timp îți poate afecta vederea. Conține substanțe toxice( asemănătoare rimelului) care produce iritații grave la nivelul globului ocular. Când ajungi acasă
si nu mai este nevoie de machiaj, demachiază-te, folosește șervețele demachiante( sunt mult mai bune și blânde cu ochii).

| alma200033 explică (pentru anonim_4396):

Da dar, asta ii folosit zilnic nu?
Si poti ajunge sa porti ochelari?happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru alma200033):

Nu e o regula sa fie folosit zilnic. Depinde de tine, cum îți place să te machiezi și cât de des. Poți ajunge sa porți și ochelari cu timpul. Și vei avea senzație de nisip in ochi, ochi roșii, inflamați, te va deranja lumina cu timpul.

| Anonim234578890 a răspuns:

Daca iti dai in ochi, da