| Sara2 a întrebat:

Un ac de seringa daca iti intra in talpa poate intra doar varful si iesi imediat? sau intra cu totul? am calcat in ceva si m-am uitat prin iarba si nu am vazut nimic nici un ac erau doar spini de copac, a intrat doar varful(pe talpa era doar putin a curs 1 ministropicel de sange), exista riscul sa ma fi intepat in ac si sa nu il fi vazut? si sa intre doar varful? sau o fi fost vreun spin? ac de seringa sau spin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Spini de copac.De unde ar fi putut ajunge acolo un ac de seringa? Doar daca ai avut nevoie de ac pe acolo pe unde ai umblat!

| Derye a răspuns:

Ce tot o tii cu acul de seringa daca nu ai vazut nici un ac?
Daca s-a infectat, mergi urgent la doctor. Vezi ca o sa te tine 3 zile de urgenta, apoi faci ce vrei! =X

Răspuns utilizator avertizat
| Marcian a răspuns:

Tinand cont ca pe jos erau spini de copac probabil ai nimerit in vreunul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai omorat cu intrebarea asta! Cred ca este power play-ul site-ului laughing DAAAAA! Este posibil sa te fi intepat intr-un ac de seringa si sa te fi infectat. Du-te la medic si rezolva-ti dilema!