| Sara2 a întrebat:

Un ac de seringa daca iti intra in talpa poate intra doar varful si iesi imediat? sau intra cu totul? am calcat in ceva si m-am uitat prin iarba si nu am vazut nimic nici un ac erau doar spini de copac, a intrat doar varful(pe talpa era doar putin a curs 1 ministropicel de sange), exista riscul sa ma fi intepat in ac? si sa intre doar varful? sau o fi fost vreun spin?

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Dacă a curs un pic de sânge e ok. Dezinfectează locul şi urmăreşte evoluţia porţiunii de piele înţepate. Daca se înroşeşte pe o porţiune oarecare şi doare (lucrul acesta abia pe mâine devine vizibil ) trebuie să mergi la doctor şi sa te vaccinezi preventiv.

| LoveMusic a răspuns:

Daca erau pe jos spini, 9o% au fost spinii.Depinde happy

| francesca a răspuns:

Daca ti-a intrat vreun ac de seringa, care a fost folosit inainte, e cam naspa.nu iti intra de tot. iar daca doar te-a intepat, nu avea cum sa iasa singur.deci cred ca a fost un spin, ar fi in favoarea tahappy