| Sportacus123 a întrebat:

Un energizant pe zi face rău?
Nu prea m-am odihnit noaptea și am băut două energizante și trei cafele. Dacă continui tot așa, mor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OxyAliA a răspuns:

Dacă ai băut două energizante și trei cafele, pune STOP! Este exagerat de mult, pentru organism.
Dimpotrivă, îți accentuează mai tare oboseala. Vorbesc din proprie experiență.

Încearcă să respecți programul de somn, ieși la plimbare, fă mișcare, folosește o alimentație sănătoasă și echilibrată și să încerci să bei mai multă apă pe zi, iar cu timpul te vei simți mai odihnit și așa nu mai dai banii pe ceva ce ți-ar putea afecta sănătatea mai târziu. Trebuie doar să ai încredere și multă răbdare cu tine.

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Imbolnavesti ficatul in timp, aia se intampla.

| vodami92 a răspuns:

Da vomiti! nu sunt bune deloc! au taurina in ele!

| AlexSSWW2 a răspuns:

Mori