| UNKOWN a întrebat:

Un leac rapid pentru herpes?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Aplica local crema Aciclovir din 2 in 2 ore.Succes!

| mona a răspuns:

Unguentul,,aciclovir,,e cel mai rapid leac

| Iubibilăă a răspuns:

Crema de galbenele este cea mai recomandata.

Răspuns utilizator avertizat
| レクス a răspuns:

Buna!
Pasta de dinti este foarte eficienta. Aplic-o seara, inainte de culcare si da-o jos cand te trezesti.Alta metoda ca herpesul sa treaca este Aciclovir, un unguent foarte bun pe care-l gasesti in farmacii.Mai poti lua tot de la farmacie un plasture anti-herpetic.
Bafta!

| Zitronen a răspuns:

Crema este cea mai buna. Intreaba in farmacii. Sigur vor stii ce sa-ti deie. Nu mai bea din sticla cu altii. Numai binehappy

| robroy a răspuns:

Crema de galbenele, mai merge si strugurel depinde de om big grin

| Blondiii67 a răspuns:

Te poti face cu creme pe el si apoi cu ir, iar iti va trece in 2-3 zile

| Stoica_Alex_1990 a răspuns:

Crema de galbenele

| AnaMariaidk a răspuns:

Si eu am avut de multe ori herpes, ideea e sa nu umbli acolo cum fac eu laughing si sa iti rupi mereu coaja, pentru ca va trece mult mai greu laughing dar eu nu ma pot abtine rolling on the floor. Da-te cu galbenele, alifie, de vreo 3 ori pe zi, si maseaza usor, depinde de herpes, uneori e maimare alteori mai mic, asa si de aici cum se vindeca, mai greu sau mai repede. funda? big grin