| Olaru_Gheorghe_1959 a întrebat:

Un om are probleme cu ficatul si pancreasul. Sta de o saptamana în perfuzii. Momentan se simte bine, l-a lasat durerile, insa se îmbaloneaza! Ce se va intampla in continuare si de ce imbaloneaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Pai ce probleme are cu ficatul? Ca daca are inceput de ciroza hepatica multi patesc sa se baloneze - ascita.

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Daca sta in perfuzii de o saptamana de ce nu intrebi un medic sau macar o asistenta?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când ficatul și pancreasul nu produc ce trebuie, fiindcă sunt bolnave, stomacul funcționează prost. de aceea se balonează.
Mai departe medicii îl vor salva și va merge acasă. Acolo, dacă continuă să bea, medicii nu îl vor mai putea salva.