| Girly97 a întrebat:

Un paharel de sampanie pe an, in seara de Revelion pentru o persoana care nu consuma alcool poate sa dauneze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu.

| AvalohAlyn a răspuns:

Chiar nu.E mult prea puțin Chiar și medicii recomanda puțin vin roșu (un pahar micut) in fiecare saptamans csch ajuta la circulație și la sănătate dar doar un pahar și asta daca nu urmezi niciun tratament su nu au vrei boala cu restricții la așa ceva.
Un pahar micut de șampanie chiar nu are ce rău sa facă în cel mai rău caz îți va da somnolenta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu, nu are de ce sa dauneze happy

| badpanda a răspuns:

Alcoolul distruge neuroni.
Acum depinde cati mai are fiecare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista șampanie fara alcool

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu dăunează

| NotNamed a răspuns:

Ai pus întrebarea vietii. O dată ce e o simpla bauturia iar tu bei un paharut din ea o data la un an ce rahat poate sa îți faca. Nimic.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu, nu dăunează.

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Paharul nu, dar prostia da.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu daca vei putea bea atat dar nu dauneaza! Eu am incercat sa-i dau sotiei mele (n-a baut nici macar o data in viata ei alcool). Dupa doua guri a inceput sa rada si a trebuit s-o culc. E necesar "antrenament" si s-o bei in timp. laughing

| blairelovesmusic a răspuns:

Nu laughing

| al0o0o0 a răspuns:

Nup

| Gigi777 a răspuns:

Da, poate creea dependenta care dauneaza.