| Sandu_Eugen_1905 a întrebat:

Un regim de alimentati si sport
vrea sa mai stlabesc inca 10 kg am slabit deja 10 kg dar mai vreau 10 kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rorry a răspuns:

Mananca la ore fixe in fiecare zi, alege-ti tu niste ore de exemplu 8 dimineata, 1 la pranz si 7 seara si respecta-le cu strictete. nu consuma sucuri de niciun fel, doar apa sau ceai neindulcit, poti sa iti faci 2 ore de gustari de ex la 10 si la 3, sa mananci cate un fruct. fara dulciuri, fara fast-food, numai mancare gatita in casa, salate. la salata ca sa te saturi si sa nu te ingrase alegi o proteina (azi poate sa fie carne, maine branza, poimaine ou, cum vrei tu) si 2-3 legume, fara sosuri grele, doar lamaie si ulei de masline.si mergi mult de jos. nu o sa slabesti 10 kg intr-o luna, ci o sa slabesti sanatos, 2-3 kg pe luna si o sa te mentii. eu am slabit asa, scrie-mi daca vrei sa stii mai multe.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai 1.58 sau 1.65m?
Ca intr-o singura luna ai declarat ca ai ba 1.58, ba 1.65. Hotaraste-te!
uite aici: https://www.tpu.ro/utilizator/abbnnr/intrebari/

Daca ai reusit sa dai jos 10kg, atunci fa ceea ce ai facut si pana acum, pare ca, functioneaza pentru tine.

| Sandu_Eugen_1905 explică (pentru Violleta2022):

Vreau sa slabesc printr-o noua metoda si de fapt am mai crescut si acum am 1.65

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sandu_Eugen_1905):

Cand ai crescut baitel? In doar 3 zile ai crescut 7 cm?

Ia uite aici minciunile tale:

"13 Martie 2018| Sandu_Eugen_1905 a întrebat:
Salut TPU am o intrebare pentru voi dau funda am 14 ani si 1.58m."

"16 Martie 2018| Sandu_Eugen_1905 a întrebat:
Sall TPU vreau sa fac muschi pentru o fata si sa fiu mai inalt recomandatim un site si spuneti-mi daca pot sa cresc de la 1.65..."