| xxxxxxrasfatzataxxxxxx a întrebat:

Un tratement naturist pentru cancer de col uterin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Un remediu bun pentru tratarea cancerului, este folosirea bicarbonatului de sodiu alimentar in apa cu care iti faci igiena intima. O lingurita cu varf la cca 1 litru de apa.
Poti sa faci si spalaturi interne cu irigatoru cu acelasi tip de solutie. Apoi te ungi cu crema de galbenele care este un bun dezinfectant natural.
Bicarbonatul alcalinizeaza mucoasa si astfel lupta impotriva celulelor canceroase care sunt anaerobe(adica fara oxigen).
Se porneste in tratamentul acestei maladii schimband regimul alimetar, evitand consumul de carne, zahar si bauturi acidulate care intretin si dezvolta celula canceroasa.
Poti sa te informezi, in detaliu, despre cum sa actionezi daca vei citi cartea : "Alimente si remedii naturiste impotriva cancerului" de Andrei Moldovan, editura Bucuresti 2012, carte care se poate comanda si prin internet ori, poti s-o procuri de la Biblioteca.
Foarte bune sunt migdalele crude, 10-15 bucati pe zi, usturoiul, varza, conopida, guliile si in general, legumele si fructele folosite, cu precadere, crude pentru a creste imunitatea organismului. Pentru a indulci ceaiul se poate folosi mierea de albine.
Poti sa-ti faci sucuri din sfecla rosie, morcovi, spanac, mere pe care sa le combini, dupa preferinta.
Sper sa reusesti sa lupti cu acesta boala si s-o invingi dar pentru aceasta trebuie sa ai o gandire pozitiva si sa nu te necajesti pentru ca, starea sufleteasca negativa conduce implicit la agravarea bolii.
Un gand bun si multa sanatate.