| Elena9328 a întrebat:

Unde găsesc un plan de îngrijire pentru greață și vărsături? Vă rog, am nevoie de ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AngelDark11 a răspuns:

Depinde foarte mult cauza de la care vine problema.
Daca este de la mancare, atunci ar trebui sa fiti mai atenti la ce mancati. Daca nu, este recomandat sa va prezentati la un medic. Poate fi o problema mult mai serioasa.
Eu am avut stari de greata si dureri de stomac, si s-a descoperit o gastrita. Egzista multe motive de la care sa provina aceasta problema. Fiti prudenti.