| oooooooo a întrebat:

Unde pot dona sange? o pot face daca nu am domiciliul stabil in Bucuresti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nicky a răspuns:

Cred ca nu conteaza ca nu ai domiciliul stabil, poti dona la Centrele de Donare.

5 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Exista o campanie pentru donare de sange, se numeste pentru viata. Ultima recoltare a fost luna asta, intre 2 si 6. Urmatoarea e la inceputul lunii mai. Ai aici siteul campaniei : www.pentruviata.com.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu ar trebui sa conteze domiciliul! Cauti, intrebi de cel mai apropiat Centru de recoltare si conservare a sangelui - oameni, unitate sanitara, taximetristi, 112!

auran
| auran a răspuns:

Ai grija sa nu fi avut vreo boala cronica gen hepatita!

| leluc a răspuns:

Http://www.doneazasange.ro/ aici gasesti centrele de donare din toata tara

| bismark65 a răspuns:

La institutul de hematologie pe Str Dr Felix o poti face doar cu buletinul