| Girly97 a întrebat:

Unde pot face gratuit testul pentru coronavirus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La orice centru de testare, in conditiile legii si reglementarilor in vigoare.

| Simpatic a răspuns:

Asa preventiv nu?
costa ceva nu stiu daca la noi dar prin afara costa cica 3000 de euro acest test / persoana!

suntserios
| suntserios a răspuns:

La spitalul de boli infectioase. Insa nu iti va face nimeni un astfel de test daca nu esti in una din categoriile pe care se fac teste...

| gabicoo a răspuns:

Nu poți!

| Donsavas a răspuns:

Doar dacă ai febra mare sau prezinți alte simptome insuportabile

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu sunt suficiente teste încât să le facă oricine are chef.

| Digikey a răspuns:

Le poti face la clinica Sanador cu trimitere de la medicul de boli infectioase si costa 350 lei.
Riscul este sa iei virusul in timp ce astepti rezultatul.