| Alecu13 a întrebat:

Unde pot gasi alcool izopropilic puritate 70%?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia de 99, 9% si te duci la un profesor de chimie sa-ti spuna cum il diluezi. Se dilueaza cu apa distilata. https://www.emag.ro/......D49J9NBBM/

| Zuzu1991 a răspuns:

NU inteleg nici macar VAG, la ce iti trebuie?!?
alcoolul izopropilic e folosit pentru curatarea contactelor electrice, si se pulverizeaza peste PCI-ul unei placi de baza de exemplu, DE CE ai vrea sa contina apa 30% ca sa strice placa de baza?!?

| Whitesnake99 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Se poate folosi si pentru curatarea elementelor de caroserie inainte de polish sau operatiuni de intretinere (inlaturat zgarieturi )

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Whitesnake99):

Tot nu are sens, de ce iti trebuie 70% si nu maxim?
nu folosesti manusi si iti e naspa la maini? sau ce?
unde mai pui ca e mult mai ieftin sa il iei pe ala de la eMAG si sa il diluezi, costa de peste 2 ori mai ieftin

deci, chiar nu vad, da-mi un motiv tongue~~~~~

| Whitesnake99 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Poate vrea sa se dezinfecteze cu el pe maini. Cati 12 ani ai sa te oftici in halul asta punand inca 10 intrebari pe un topic inchis cu funda acordata doar ca sa arati cat de intelept esti tu? Mai scoti si limba ca un adolescent in calduri, crezi ca ai castigat dezbaterea daca pui emoji cu limba scoasa la final? Ce te freaca pe tine ce vrea sa faca omul cu alcoolul lui?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Whitesnake99):

Cine esti tu sa te bagi ca musca in lapte pe un site unde putem discuta liber pana nu mai putem, poate mor de curiozitate, iar daca tu nu esti curios, cu atat mai rau pentru tine tongue
"topic inchis cu funda acordata"
asta e tare, un topic se inchide pe un forum cand un moderator il inchide, aici nu exista asa ceva, aici se discuta liber pana poimarti dimineata
wow, scot limba, moama ce serios esti, cred ca, esti atat de crispat ca esti constipat tot timpul

si te si ataci ca si cum te-as fi insultat pe tine personal... cand ne-am casatorit si nu imi aduc aminte?!? mai beau eu, dar nici chiar asa rolling on the floor