| AvalohAlyn a întrebat:

Unde se tin capsulele din Omega 3(ulei de peste)? In frigider sau pe raft la temperatura camerei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Raft

| ziftode a răspuns:

Toate medicamentele ar trebui tinute intr-ul loc "racoros", adica sub temperatura camerei, undeva la 17-18grade maxim, dar nu neaparat frigider, insa vara s-ar putea sa nu ai de ales daca nu ai beci, iar in cazul tau, chiar ar trebui sa le tii in frigider vara, la peste 30grade, s-ar putea sa se topeasca orice medicament care are membrana

iar in general cand iei un medicament, la marmacie ti se spune cand il cumperi, daca trebuie tinut in frigider, de exemplu stiu sigur, ca un vaccin anti-gripal ori il faci in mai putin de 1h dupa ce il cumperi, ori il tii pe usa frigiderului (unde e, de obicei, cel mai "cald" loc din frigider, adica nu e chiar asa de rece)

| JusTPauL a răspuns:

Eu le țin la temperatura camerei undeva la 24grade.

| oz_1736 a răspuns:

Eu le tin intr-un colt de camera nu bate soarele

| Adi88 a răspuns:

Trebuie tinute 100 % in frigider. Pt ca altfel se topeste membrana si curge uleiul de peste. Depinde cat de cald e in camera.

| ottovintila a răspuns:

Daca nu scrie pe ambalaj, poti intreba comerciantul dar de obicei ferite de lumina directa a soarelui. Nu este obligatoriu sa le pui la frigider.