| Tourniquet a întrebat:

Uneori mi se infunda urechile, ma doare capul, imi tremura picioarele si ma simt ametita. De ce? As vrea raspunsuri concrete.
Multumesc! Drept raspalata, funda si vot.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Simptomele tale pot fi de la o cadere de calciu, anemie, oscilatie de tensiune.Ameteala ta poate sa aiba multe cauze :lipsa unei alimentatii bogate in vitamine, oboseala, ciclu menstrual (daca esti fata pentru ca se pierde mult calciu)Apeleaza la un medic si nu ignora ameteala pentru ca poate fi un semnal de alarma(un inceput de boala).Nu uita, orice boala tratata la timp are mai multe sanse de vindecare!

| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
De obicei aceste simptome apar la lipsa de calciu, fier, magneziu!
Incearca sa iti faci ceva analize de sange sa vezi de care ai lipsa ca sa incepi un tratament!
E posibil sa ai lipsa de vitamine, deoarece corpul nostru in anotimpul rece se lupta cu frigul si pierdem mult din ce avem bun in noi!
De obicei in lunile cu R se ia cate 10 zile calciu si magneziu pentru ca organismul sa poata sa lucreze normal si sa ajute la imunitate!
Daca nu iti faci analize, mergi si cumpara-ti calciu cu magneziu si o sa vezi daca te simti mai bine dupa vreo 10 zile!

| negru30 a răspuns:

Cadere de calciu sau tensiune

| Georgyyyyyyy a răspuns:

Pai poate sa fie sindrom vertiginos

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti îndrăgostită.

| RoxanaGhost a răspuns:

E lipsă de calciu.Şi eu am happy

| Dobre_Alex_1992 a răspuns:

E o problema de sanatate nu prea stu eu medicina dar du-te repede la medic nu sta asa bft funda?big grin