| marioxxl11_5374 a întrebat:

Exista vreo boala asociata cu dependentza de dulce? adica de genul: te doare capul, se infunda urechile...si simti nevoia urgenta de ceva dulce(ciocolata), iar dupa ce ai mancat acel ceva sati treaca, astept raspuns. va multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MindExplode a răspuns:

Nu prea cred ca asta ar fi problema.

Sa sti ca asta poate fi si o boala psihica pentru ca stii ca daca vei minca acea ciocolata iti va fi mai bine.

Dar daca incerci sa fii putin mai concentrat la ceva poti uita de acea ciocolata.Atunci poate vei scapa!

Succese!

5 răspunsuri:
| mihaa a răspuns:

Astea sunt pacatele din tinereterolling on the floorsimptome de sfarsitrolling on the floor

| Ady00pk a răspuns:

E ca si fumatul! te doare capul, esti stresat, ai fumat o tigara si te calmezi! crezi ca asta e o boala? e doar o dependenta de care poti scapa doar cu vointa.

| Psihiatra a răspuns:

Poate fi o scadere de glicemie.

| Psihiatra a răspuns:

Poti consulta medicul de familie.Ar fi bine sa faci niste analize ca sa fii sigur

| Bot a răspuns:

Diabet