| LauraG3 a întrebat:

Unguentul Armon e bun pentru urmele lasate de arsura? Cat costa? A, cautat pe net dar nu am gasit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dandana2015 a răspuns:

Indicatii
Armon crema este recomandat pentru tratamentul arsurilor de diferite grade (I-III) induse de agenti etiologici diferiti (chimici, termici, electrici), scurtand timpul pana la grefare in cazul arsurilor de gradul IV. Armon crema poate fi folosit cu rezultate bune in tratamentul plagilor accidentale si chirurgicale reducand semnificativ timpul de cicatrizare atat in plagile superficiale cat si in cele profunde. Datorita faptului ca asigura o buna calitate a procesului de granulatie este recomandat in pregatirea suportului pentru grefare. Produsul poate fi utilizat, de asemenea, in profilaxia si tratamentul arsurilor de iradiere.
Pret cu TVA
19, 22 RON!
PS : am pile la farmacia natursita de asta am aflat si pretul! laughing))))))))))

| Yoro a răspuns (pentru dandana2015):

Buna ziua, imi puteti spune va rog la ce farmacie pot gasi crema armon, am tot cautat si nu am gasit. va multumesc.