| deea4u a întrebat:

(ureche infundata) deci cam acum o luna am fost la O.R.L pentru ca aveam ureche stanga infundata si mi-a zis ca am otita am urmat tratamentul de 3 zile urechea s-a desfundat dar cea dreapta azi s-a infundat ce sa mai fac? e foarte nasol. ceva sfaturi orice!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te din nou la ORL.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai mergi o dată la medic!
Pa, pa.

| Needle a răspuns:

Pai mai continua tratamentul si daca se desfunda si se infunda iar stanga mergi iar la Doctor poate nu este bun tratamentul

| MescuDJ a răspuns:

Foloseste OTOCALM. Se pun 1-2 picaturi in urechea infundata si se acopera cu putina vata.
Incearca asta 2-3 zile si o sa vezi ca se va desfunda. (Proprie experienta)