| LSMM a întrebat:

Urgent! Ce e de facut cand globul ocular e atins de periuta rimelului si apar usoare usturimi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| LadyLilith a răspuns:

Clateste-ti ochii cu apa din abundenta. O sa dispara usturimea si data viitoare ai grija cu rimelul! ( Am patit si eu sad doare tare pentru cateva minute/ore, depinde cat de tare l-ai atins)