| EUeStEEu a întrebat:

Urgent DAU FUNDA Daca te dai cu spuma de ras si apoi cu bigul (14 ani) vri înlătura,, puful" acela, după aceea iti va crește barba

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine îndepărtează puful cu benzi de ceara.

| EUeStEEu explică (pentru anonim_4396):

Ideea era că voiam sa imi crească barbă

| anonim_4396 a răspuns (pentru EUeStEEu):

Poți să te bărbierești odată la 7 zile.

| EUeStEEu explică (pentru anonim_4396):

Si ce se întâmplă daca fac asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru EUeStEEu):

Cred că creste hormonal barba, da poți da o data la 5-7 zile posibil sa grăbești procesul deschizând porii când dai cu big ul.

| EUeStEEu explică (pentru anonim_4396):

Imi va crește daca fac asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru EUeStEEu):

După câteva luni da, deși repet tine de factori hormonali.

| EUeStEEu explică (pentru anonim_4396):

Adică

| Catalin77945 a răspuns:

Nu,poti sa iti dai jos puful cu bigul si dupa tot puf sa-ti creasca, barba o sa-ti creasca cand vine eventual vremea

| CatalinB11 a răspuns:

Zvonul de a te barbieri cat mai des ca sa iti creasca barba mai deasa este nimic altceva decat un mit. Toate la timpul lor, nu te grabi!