| Swagers a întrebat:

Urgent! Hi TPU! Am auzit si eu de febra aia de brățări din elastice si aș vrea să-mi fac si eu! Chestia e ca am auzit la știri ca aceste brățări pot provoca cancer! E adevărat? Dacă da din ce cauza? Si cum pot STI dacă sunt brățările originale? E posibil așa ceva? Le pot purta dar sa nu am cancer? Știu ca întrebările sunt cam... ciudate dar pentru mine sunt o bătaie de cap! Aștept răspunsuri! Funda^_~

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Sunt 2 feluri de bratari, chinezarii si cele originale care provin de la producatorii germani. De la bratarile "made in China" poate preveni cancerul, cauza? Pentru ca sunt toxice, au material de cauciuc de proasta calitate. Cele originale din Germania au un material mai bun. Si iti poti da seama pentru ca sunt doua feluri de bratari dinacelea... Cele chinezesti costa 2, 3 lei, adica mai ieftine iar cele din Germania (originale) costa 8, 9-10 lei. Poti stii care sunt cele originale dupa pretul lor. Cele ieftine sunt falsele, iar cele originale mai scumpe.

Daca magazinul care le vinde au doar dinacelea ieftine nu te baga!