| EmiliaTonciuVasile a întrebat:

URGENT! Imi spune si mie cineva cum e la un control ginecologic? Nu e cam incomod sa-ti "scotoceasca"cineva prin...organul genital? Si cine te controleaza si cum? Am nevoie URGENT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Atunci cand faci un control medical, fie el si ginecologic, inseamna ca ai ceva probleme ori il faci preventiv.
Cand esti interesat de starea sanatatii tale, nu mai conteaza cine se uita si ce face acel medic.
Normal ca te c ontroleaza un medic ginecolog fie de sex feminin ori masculuin.
O seara bunahappy

| SkyPilot a răspuns:

Presupun ca nu e placut, dar un profesionist iti va spune de fiecare data ce face si de ce si va cauta sa iti reduca discomfortul cat mai mult. Te palpeaza cu o manusa. Uneori intra si in "partea cealalta" daca considera ca este necesar (in functie de ceea ce testeaza). Iti poate face o ecografie si iti poate lua secretiile cu un betisor. Dureros nu e, neplacut da.