| Madalina_6514 a întrebat:

Urgent! vreau si eu cure de slabire eficiente si usoare, fara sport...pentru femei in varsta de 39 ani.multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu va recomand o cura de slabire mai de durata, cu efect de asemenea de durata...
Intrati pe http://www.mypyramid.gov/ si, dupa ce introduceti datele legate de varsta, inaltime, greutate si durata de activitate, o sa va deie niste recomandari legate de dieta, care sa va ajute sa slabiti si sa va mentineti greutatea.
Atentie mare la exercitiul fizic, el este un ingredient de baza.
Domnul sa fie cu dvs.

| mihaibrasov a răspuns:

Fara sport merge doar infometarea...

| CARMENCITA a răspuns:

Cred ca stiti ca daca doriti sa slabiti nu trebuie sa mancati grasimi(carne grasa, lactate, ulei, ciorbe, etc), prajeli, dulciuri.Si mezelurile ingrasa, de aceea este bine sa fie consumate rar.Mancati 3 mese pe zi, iar intre mese fructe sau iaurt. Spre exemplu:pui la gratar cu legume si salata, doua felii paine eventual prajita.Mancati la ore fixe si mestecati bine.In loc de sport mergeti pe jos.Mersul pe jos tot miscare este.Nu consumati sucuri, nici din cele light, decat naturale, fara indulcitori. Evitati zaharul si sarea. Daca mergeti pe jos cam doua statii de masina si nu mancati grasimi, dulciuri in timp slabiti. Puteti manca orice daca nu e gras si nu mazare, decat putina. Din cate stiu de la cunostinte pastilele de slabit, ceaiurile pot face rau.Deasemenea este periculos sa nu mananci, dar asta stiti deja.Mult succes!

| alexel a răspuns:

Cura fara sport e ca si cum ai manca in fiecare zi o pizza extralarge si ai bea cola light. Sportul e cheia unei vieti sanatoase.Stii cum se spune: No payne no gayne.

| Adredemesconf a răspuns:

Nu exista cure de slabire fara sport, doar daca vrei sa iei pastile, iar in acest caz acele pastile iti vor face mai mult rau decat binestraight face.

O zi buna!
happy

| kiri11 a răspuns:

Eu ti-as recomanda green coffee, l-am folosit si este bun. Insa este nevoie si de sport pentru mentinere. happy Sunt si alte suplimente doar ca acesta parca a fost cel mai bun happy

| Anabeth a răspuns:

Doamna...sunteti cam puturoasa, nu vi se pare? laughing Fara sport sa vrei si nu sabesti...asa ca in loc sa te uiti a tenelovele i-ati mp3-u cu muzica preferata si apucate de alergat.winking
Cat despre curele de slabire... fara prejeli, creme de torturi prajituri, si fara saamuri si sarmale in exces.

Ciao, I ♡ The SunShine。

| MYKYla a răspuns:

Incearca RETETA DUKAN e fara sport cel putin tata a slabit si are 44 trebuie sa mananci doar anumite lucruri. Sper ca te-am ajutat