| diana0983 a întrebat:

URGENTA! Maine plec in turneu semifinal la handball si eu is varza cu gatu si daca nu-mi revin pana maine dimineata nu-mi dau voie parintii sa plec.Stiti voi cum sa fac imi revin repede am luat pastile ceaiuri...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Chrysk2 a răspuns:

Bea multe ceaiuri, ia faringosept.
Stiu ca mierea ii foarte buna pentru gat, incearca ma mananci sau s a iti bagi in ceai.
Maine cand te intreaba ai tai chiar daca nu ti-a trecut zi ca esti bine happy

| IloveJustinBieber_6148 a răspuns:

Daca nu ti-e frica ca mieai putea face oinjectie de obicei asta ajuta mult la raceli dar daca ti-e frica nu-ti recomand pentru ca frica te face sa te doara si mai tare asa ca...eu cel putin mor de frica si acum sunt internatain spital si sunt obligata sa fac injectii zilnic de 2 ori sunt groaznice dar depinde de fiecare mult succes si daca o sa faci injectie curaj! o satreaca macar nu trbe sa faci ca mine... crying

| DjKoRaL a răspuns:

Eu stiu de la bunica mea ca un ou crud batut face bine la gat...big grin. sper sa iti fie de folos.e putin cam gretos.

| mady_7279 a răspuns:

Incearca cu lamaie. sper sa mearga. succes;*