| djs7yl3 a întrebat:

Buna ziua TPU. Am si eu o problema la cere sper ca ma puteti ajuta. De vreo saptamana daca nu mai bine a inceput sa ma doara gatu dimineata la trezire si usor pe parcursu zilei pana seara la culcare. Prima data aveam doar o jena in gat dar dupa ce beam un ceai dimineata imi trecea. Acum de vreo 3 zile ma trezesc cu gatu uscat si cu o durere in gat dar doar cand inghit. Acum mai rau am vazut ca a inceput sa ma doara doar partea stanga cu tot cu ureche. O sa enumar mai joc toate medicamentele care le-am luat in speranta ca puteti veni voi cu alte ideei : -ceaiuri multe 2-3 pe zi
- tamtum verde spray
-strepsils plus
-cheolinex
- strepsils miere si propolis
-eritromicina
Cam astea ar fi daca nu am omis ceva Plus ca la sfatul unui doctor am luat Vit. A uleioasa pentru a numai avea gatu uscat.(degeaba)
Maine am o programare la pediatrie dar ma gandesc ca pana maine sa rezist iar o zi innebunesc.
Va rog foarte mult sa imi spuneti ce as putea lua sau cine a trecut prin asa ceva sa imi dea un sfat.

P. s: sunt fumator de 1 an jumate. media la tigari 10/zii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La cat fumezi ti s-au umflat amigdalitele la maxim, s-ar putea sa te opereze si nu e deloc agradabil pe langa faptul ca ramai internat 2 zile in spital slabesti nu poti manca nimic naspa rau. Sa vedem ce iti zice medicul.

| An0N1M a răspuns:

10 pe zi?:S esti obsedat omule! se trage de la tigarilaughingrolling on the floor)LASATE!

| summertime a răspuns:

De ce nu te-ai dus pana acum la doctor? Du-te repede maine! Mie nu mi s-a intamplat niciodata asta.Bine,eu nu fumez, deci e posibil sa fie de la tigar. Orcum, du-te la doctor!

| Dony20 a răspuns:

Sigur nu e de la tigari!
Eu fumez la fel ca tine si nu am nimic!
Doar cateodata ma mai ustura in gat si ma doare in piept cand trag!
Da nu e de la tigari te asigurlove struck!

| MiereaNaturala a răspuns:

Incearca un tratament cu miere si lapte.
http://www.miereanaturala.ro/blog/bauturi-cu-miere/lapte-cu-miere/

Mai poti incerca si sucul de lamaie indulcit cu miere.

| Specie a răspuns:

Putin probabil din cauza tigarilor, fumez de 4 ani, Media 20/30 pe zi. Incearca sa amesteci lapte dulce (cald) cu miere si un galbenus de ou (crud).