| smecheruldadi a întrebat:

Urmeaza sa imi pun aparat dentar fix.Va durea? Cine a purtat sa imi spuna si mie daca doare cand il pune. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Nu a durut-o absolut deloc.

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Fiica mea are. A avut usoare dureri 2 zile, care s-au rezolvat cu un antialgic. Apoi nu a mai simtit absolut nimic. Merita, sa stii in cateva saptamani, indreptarea dintilor a fost vizibila cu ochiul liber.

| smecheruldadi explică (pentru Abh):

a durut-o cand l-a montat

| Abh a răspuns (pentru smecheruldadi):

Nu a durut-o absolut deloc.

| Spitz10 a răspuns:

Nu doare deloc.Si un prieten de-al meu si-a pus si a zis ca nu simte mai nimic. Funda?

| Anaaidal a răspuns:

Am avut aparat dentar acum vreo 10 ani, cand erau la inceput. Nu stiu daca s-a schimbat ceva de-atunci, dar stiu c-a fost incomod, nu doar cand l-a pus. A fost incomod si faptul ca mergeam o data pe saptamana ca sa, "mai stranga sarmele". Adica, scotea unele sarmulite, si punea altele. Timp de un an am facut asta... urat tare big grin!

| xDeyaDeeAx a răspuns (pentru Anaaidal):

Acum nu mai e asa...Activarea am inteles ca se face la 3-4 saptamani si ca nu doare. Acum 10 ani probabil ca nu aveau asa un efect ca cele din ziua de azi.