| danutznew a întrebat:

V-ati cumparat aparat pentru epilare(IPL) cu Lumina Intens Pulsata? Daca "Da", ce fel de apart? La ce interval cresc din nou firele de par? Are efecte negative? (dau fundita pentru cele mai multe detalii)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| Danielllle a răspuns:

Salut,am si eu un Remington ipl5000.l-am folosit in zona axilei si rezultatele s-au inregistrat dupa vreo 2-3 utilizari.Firul de par e destul de gros si e dificil ca trebuie sa-l utilizez de multe ori..si in zona bikini sunt rezultate (pe o portiune de piele nu mai cresc fire)insa ma gindesc ca e mult de lucru ca sa scapi de tot parul..pe picioare inca nu l-am folosit deoarece nu demult l-am achizitionat si deja e vara(f.cald) big grin si nu ai voie sa-l folosesti daca te expui la soare. sper ca intr-un final sa merite pretul.