| mutuu23 a întrebat:

V-ati vaccinat pentru gripa porcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JustLuciana a răspuns:

Nu

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, in decembrie si m-a aparat de boala desi am fost expusa din plin la virus si cativa cunoscuti au facut forme grave (au supravietuit, dar au stat internati cate o luna si ceva, timp in care o colega a ajuns de la 65 de kilograme la 38).

Abh
| Abh a răspuns:

Da si nu imi pare rau, lucrez in sanatate si in jurul meu au existat cazuri de gripa porcina, din care o femeie gravida a murit.

| zorialbi a răspuns:

Nu, si nici nu am de gand sa ma vaccinez.

| Elena1234456 a răspuns:

Nu, toata abureala asta mi se pare o mare tampenie.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Nu.consider ca nu ma ajuta cu nimic, daca e sa ma inbolnavesc, ma imbolnavesc si cu vaccinoh go on

| zhady a răspuns:

Am stat sub acelasi acoperis impreuna cu doua persoane infectate de h1n1. Prezenta virusului a fost confirmata de medicii de la Matei Bals. Perioada de insanatosire a durat cam 2 saptamani, aceeasi procedura ca la o gripa obisnuita numai ca le-am mai dat eu cate un animal pack si niste glutamina.

Eu unul mananc foarte sanatos, iar acest lucru m-a facut sa am mare incredere in organismul meu, nu stiu cati oameni ar fi rezistat fara sa contacteze boala daca ar fi fost in situatia mea.

Mentionez ca respectivii au luat boala in urma unei vizite a unui prieten pe la noi care era infectat fara sa stie, lucru care avea sa-l afle ulterior.
Dupa aceasta experienta amandoi mi-au spus ca daca ar fi sa le spuna cineva dinainte ca o sa aiba porcina, tot nu si-ar fi facut vaccinul, lucru care este valabil si pentru mine.

| Poinsettia a răspuns:

Nu, mi se par f. dubioase, mai ales dupa ce s-a descoperit ca gripa porcina nu e mai periculoasa decat cea de sezon. e numai manipulare din partea firmelor farmaceutice. ce scopuri au de fapt vaccinurile astea, mi-e frica sa ma gandesc.

| marymaryanne a răspuns:

Da.in decembrie.si cred ca alegerea mea a fost una bunahappy

| Sოﺁℓε a răspuns:

Nup

| cornel a răspuns:

Eu da

| JustArmy a răspuns:

Nu. si nici nu o sa o fac. nu am nevoie de vaccin. si nici nu am incredere.

| xlmpq a răspuns:

Nu

| laura_9178 a răspuns:

Nu

| stefannn a răspuns:

Nu

| rabbit a răspuns:

Nu. mi se pare o prostie. nu cred ca ajuta in vreun felwinking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu si nici n-o s-o faclaughing

| yoop a răspuns:

Nu... mie una personal mi se pare o inventie toata gripa asta. Nu ai observat ca acum nu se mai vorbeste deloc de gripa porcina?