| anonim_4396 a întrebat:

Cum se diferentiaza gripa porcina de o gripa obisnuita?

5 răspunsuri:
| geo1 a răspuns:

Simptomele sunt cam asemanatoare: febra, lacrimari, tuse seaca, scurgeri nazale apoase. De aceea, daca cineva prezintaastfel de simptome, e indica t sa se prezinte cat mai urgent la dr pentru analize.

| alma a răspuns:

Nu o poti deosebi tu si medicul este in masura sa puna acest diacnostic (gripa A), totusi daca ai calatorit cu avionul sau ai intrat in contact cu cineva care a calatorit peste granita si este cu febra, tuse, sau alt simptom de gripa fugta la medic ca nu-i de gluma. Pentru linistea ta, aceasta gripa se poate controla si daca este tratata nu pune viata in pericol.Pa

| Princessee a răspuns:

Tocmai de asta ne indeamna medicii sa mergem la control, pentru ca nu cred ca se deosebeste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se deosebeste. Dar poate fi identificata cu analize.Are aceleasi simptome ca o gripa normala.

| SexXxy-Bucuresteanu a răspuns:

Prin Virushee hee