| brokxy a întrebat:

Va e frica de coronavirus? Sunt deja 2 cazuri in Europa, in Germania si Franta daca acei doi oameni au mai contaminat oameni care nu stiu ca sunt contaminati si se tot imulteste ce se va intampla? Sa zicem daca o sa ajunga la 1000 de cazuri in Europa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu ocupate sa faci sex cand simti nevoia pana omoara toti barbatii virusul biologic

| MihaelaDart a răspuns:

Uite aici harta care se actualizeaza la fiecare caz aparut de Coronavirus din toata lumea https://gisanddata.maps.arcgis.com/......index.html

Boala ataca pe cei care stau prost cu imunitatea, varstnici si gravide. Daca te protejezi pe tine insuti, iti vitaminizezi corpul, dezinfectezi locurile pe care le atingi, te speli cu sapun la fiecare plimbare pe care ai avut-o in aer liber, efectiv te protejezi, nu prea ai cum sa iei aceasta boala, sunt sansele foarte mici.

| Violleta2022 a răspuns:

Si in Marea Britanie sunt!
Iar in China sunt peste 90.000 de cazuri.Iar morti erau ieri 134.
Australia are deja 5 cazuri.
Coronavirus -este un virus nou, mortal. Inca nu exista vaccin pentru el si se intinde rapid.

suntserios
| suntserios a răspuns:

1000 cazuri la cateva sute de milioane e o situației mirifica. Gripa a facut nai multe victime

| PainTech a răspuns:

Panică fara sens, la fel ca Ebola. După ce a trecut Ebola, calendarul maiasilor și s-a rezolvat și cu incendiul ăștia de la știri s-au gândit că oamenii stau prea chill și nu face bine la audiență.

Desigur problema există, nu zic că e boala inventată, dar lucrul care se răspândește de 1000 de ori mai repede decât boala e panica in fraieri.

| Digikey a răspuns:

Luna asta au murit 24.000 de mame la nastere, 80.000 de oameni de malarie, 400.000 de cancer, 200.000 de alcool, 100.000 in accidente rutiere, 135.000 de sida si prostimea isi face griji pentru 130 de chinezi.

| MariaMonica2009627 a răspuns:

Atunci va fi de rău, speram ca doctori să găsească o soluție cât mai repede până nu va fi târziu. Partea e ca si mie mi-e frică.

| MihaelaDart a răspuns (pentru MariaMonica2009627):

Au inceput sa se lucreze la antitod, desi ceea ce se scrie in articole mentioneaza ca pana sa il reuseasca pentru acest virus poate dura cateva zile sau ba chiar mai mult, cativa ani.