| LaviniuA a întrebat:

Va mai amintiti de tinerete, cand o luau hormonii razna si intrati in calduri ca animalele?
Sunt curioasa la ce varsta apare problema si cat tine de regula? Se rezolva la sfarsitul adolescentei pe la 20 de ani? Tine mai mult spre 25?
Mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

D-inainte de 12 ani si pana dupa 50.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da. 2. La mine la 9 ani. 3. Nu. 4. Mult mai mult.

| J0B0MAT a răspuns:

N-am luat-o niciodată razna rău. Sunt hormoni, dar dacă îți dai seamă că e ceva trecător, nu e iubire de zici că nu poti trăi fără, atunci poți fii super ok la orice vârstă.
Altfel, sunt bărbați și femei căsătoriți cărora le fug ochii și la 60 de ani.
Ține de fiecare ce fel de persoană este, nu dictează vârsta neapărat apucăturile fiecăruia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine au ținut până la 20, după 20 mi i-am pierdut de tot cel puțin pe cei tiroidieni. laughing
Și am și părți bune și rele. Bune că am scăpat de menstruație, de tâmpeniile sexuale (nu că oricum aveam eu cine știe ce pofte laughing ), pot sta ore în șir fără să fac nimic laughing dar mna am fost la medic între timp și mi-au dat eutirox și ohooo, admit că acum mă simt la 26 de ani ca la 14 ani laughing))) evident doar când le iau, că mai uit ori nu le iau mereu laughing. Părți rele că am mereu mâinile și picioarele frozen dar și aici e fain, uneori pentru că ador frigul laughing și poate că se usucă piele și mai pierd din păr. laughing

Cât de hormonii cu călduri, recunosc că pe mine una nu m-au prins niciodatăn doar acum uneori dar și ăia știu că nu sunt ai mei personali ci oferiți de pastile. laughing Dar hormoni cât să-mi pierd capul recunosc că n-am prea avut.

Ceva ce-mi amintesc din liceu, când ne spunea profa de psiho, ne spunea că băieții, bărbații scapă de hormoni și de ideea sexului abia pe la 30 de ani. So, poți spune că ei abia la 30 de ani scapă de hormoni. happy Păcat că nu mai țin minte la cât scapă fetele de ei. laughing Dar știam că fetele se dezvoltă mai repede decât băieții.

| NLS a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum adica: "scapa de hormoni dupa 30"?
In ideea ca nu se mai produc... Si nu ne mai dau peste cap? Ma foarte indoiesc, ar fi fain (din punctul meu de vedere) sa fie cum spui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NLS):

Scuze de informație... Ceea ce am vrut să transmit era faptul că bărbații după 30 de ani nu se mai gândesc la sex așa cum o făceau până la acea vârstă, din puținele mele cunoștințe, știu că hormonii există mereu în organism, știu sigur că eu când am scăpat de ei, mi-a spus doctorul că sunt vitali pentru organism și că fără ei nu se poate trăi, deci sunt dar nu îi mai afectează așa de mult după 30 de ani, evident se schimbă ideea sexualității în mintea lor. Cred că asta am vrut să transmit, evident că informația am reținut-o de la psihologul meu din liceu, nu aș știi să-ți ofer altă informație mai precisă și mai medicală, așa că mă voi opri aici cu vorbitul. Nu-mi place să dezbat ceea ce nu cunosc, dețin ori chiar ceva în ce nu cred sau ceva ce nu simt din toate mădularele.

Scuze dacă am părut prea înfiptă cu ceva ce nu stăpănesc. Uneori trăiesc la extreme, deși am fost mereu omul care m-am gândit de vreo 10 ori înainte să scriu, vorbesc sau transmit o informație, am și momente când mă înfierbânt în discuții și nu mai analizez/gândesc ceea ce spun. happy

| antimasonerie a răspuns:

Nu exista o vârstă standart sa fie la toți la fel.

| Claudiu22200 a răspuns:

Asta se întâmplă, când nu faci sport, ai prea multa energie