| jolie a întrebat:

Buna am o pisicuta persana in varsta de 2 ani si de vreo 2 zile cred ca a intrat in calduri a luat-o razna nu ma lasa deloc vrea numai mangaiata si noaptea nu as vrea sa o sterilizez dar pana ii gasesc un iubitel de aceeasi rasa ca si ea nu stiu ce sa-i fac voi stiti cat timp le tine caldurile astea si ce pot sa-i fac se se mai linisteasca? mersi

5 răspunsuri:
| glamour a răspuns:

Asa cum unele femeie sunt mai irascibile cand sunt pe stop asa e si pisica ta. poate nu tine de perioada caldurilor, poate a fost prea rasfatata si i s-a urcat la cap. nu o lasa afara supravegheaz-o sa nu cumva sa se imperecheze cu vreun motan maidanez, ar fi pacat sa dea nastere la corcituri care risca sa sfarseasca pe strada. daca tot e de rasa da-o la un motan din aceeasi rasa. caldurile sunt de 2 ori pe an, tin intre 14 si 21 de zile, perioada favorabila imperecherii este intre a9a si a14a zi de calduri iar durata gestatiei intre 57 si 65 de zile. multa bafta.

| ZeDe a răspuns:

Exista pastile speciale care le calmeaza... le gasesti la petshop

| alexandruvalcea a răspuns:

Aaaaa cauta iubitel

| Heartbeat_9739 a răspuns:

Exista niste pastilute la farmacia veterinara.nu mai stiu cum se numescstraight face. dar du-te la farmacie ca sigur stiu ei ce sa iti dea.si eu am pisica si stiu cum e happy.
te puup:*.

| Crissu_6848 a răspuns:

Caldurile tin cam 2-3 saptamani. de linistit nu se linisteste decat daca o dai la motan. are efect temporar si daca o bagi cu fundul in apa rece.