| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Spuneti-mi o metoda de ingrasare, caci nu mai stiu ce sa fac. Ori este soarta mea sa fiu slaba!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| viky98 a răspuns:

Pai ok stiu prin ce treci pentru ca si eu sunt foarte slaba dar nu ai ce face.Mie cam toate rudele mi-au zis ca mananc chiar foarte bine dar cu toate astea nu ma ingras.Sa sti ca asa e organismul tau si nu prea ai ce face.Nu iti recomand sa mananci prajeli sau fastfood-uri crezand ca te ingrasa pentru ca iti faci mai rau. Daca nu prea mananci poti lua niste vitamine pentru pofta de mancarewinking.In rest sa ai un regim echilibrat.sa mananci cat mai multe fructe si legume(mai ales acum ca e sezonul)dar sa nu eviti nici painea, carnea(nu prajita in ulei), pastele.Si nu uita ca micul da jun e cea mai importanta masa a zilei deci sa nu sari peste.Succes.Fundita?

10 răspunsuri:
| devine a răspuns:

Daca mananci fast-food si dulciuri os a ajungi o diabetica celulitica; nu degeaba exista regimuri pentru ingrasare, pentru ca nu trebuie sa mananci ca apucata; este important si cati ani ai; daca ai sub 18 ani, nu e cazuls a faci nimic, e posibil sa te mai implinesti; daca ai peste 18, poti sa incepis a tii diverse regimuri si SA FACI SPORT. sportul nu este numai pentru slabit

| NoNameJunior a răspuns:

Mananca dulciuri si prajeli.

| Adrianetc a răspuns:

Poate fi ceva ereditar sau poate tu arzi caloriile mai repede si mai mult fata de cei normali cine stie, du-te la doctor si consulta-te, iti va da niste vitamine pentru ingrasare

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Poate ca trebuie sa te accepti asa cum esti?

| DιιιάLøvєs1Dツ a răspuns:

Si eu am exact aceeasi problema cryingcrying!

| Stefan3D a răspuns:

Sunt la felwinking soarta

| Bossulet a răspuns:

fast food la greuhappy

| antoniaaaa a răspuns:

Si eu ma plang de aceeasi problemacrying am incercat cu multa prajeala dar teapa ma ingras doar in burta si picioarele sunt la felcryingoricum nu arat rau:X

| DianaaaD a răspuns:

Crede-ma cred ca esti cea mai norocoasa persoana! Ca esti slaba! Daca intr-adevar esti "scheletica" eu iti recomand sa mananci mult, in special dulciuri si sa faci sport cat mai putin.happy Daca vrei sa te ingrasi! Daca vrei muschiuletzi.Atunci incearca vreun sport! Sper ca raspunsul meu ti-a fost de foloshappy

| Zbanghi a răspuns:

Papa mult. in general fast food si plafituri! stai in pat toata ziua! si cel mai importatnt scapa de stres! degeaba papi mult. daca esti stresata. bft