| den_4336 a întrebat:

Va rog daca se poate sa imi spuneti cat costa cea mai scumpa gutiera.Peste o luna imi dau aparatul dentar fix jos si imi voi pune gutiera.Cat costa cea mai scumpa sau cea mai buna. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

La mine e in jur de 200 roni, nu este vorba de o gutiera de albire ci de una de contentie... eu zic ca ar fi mai bine sa iti faci si un aparat pentru contentie pentru primele 6 luni sau mai sunt si alte metode de contentie sa intrebi neaparat pentru e ffff importanta perioada de contentie.
Oricum gutierele sunt de mai multe feluri dar toate se incadreaza la 200 - 250 roni.

| Dienuka a răspuns:

Daca te referi la gutierele ce trebuiesc purtate acasa pentru albirea dintilor, depinde de cabinetul de unde iei gutierele si gelul acela special. Ca si preturi, acestea variaza intre 100-150euro.

| mateia a răspuns:

Du-te pe www.imperialdent.ro si vezi ca au preturi acolo la tot ce vrei in materie de stomatologie. Chiar daca nu este din Bucuresti si nu poti merge la ei, pe site-ul lor te poti informa despre preturi si proceduri in general si daca ai intrebari iti raspund la mail in mai putin de 24 de ore.

| Bianca_5451 a răspuns:

Pe 31 mai imi scot aparatul dentar fix si imi pune doctorul alt aparat de contentie care costa 7 milioane.