| Anonim1447799 a întrebat:

Va rog din suflet sa ma ajutați sa ma îngraș! Recomandați-mi ceva vitamine pentru ca nu reușesc nici cum sa pun in greutate, mănânc bine fac sport și tot slaba sunt

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vitaminele NU ingrasa, doar intaresc sistemul imunitar!
Mancarea este cea care ingrasa, si doar mancand mai mult vei reusii sa te ingrasi.

| Dismally a răspuns:

Vitaminele nu te ajuta sa le iei asa dupa ureche. Mergi la un medic, fa-ti niste analize si iti va spune exact ce trebuie sa faci, ce trebuie sa iei.

| NisipLaMare a răspuns (pentru Dismally):

Eu stiu pe cineva oricat ar manca dar mult, tot nu se ingrasa, asa este organismul.Mai bine asa decat sa tot schimbi hainele ca nu te incap si ies suncile.No Offence.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Mănâncă de trei ori pe zi și stai mai mult in pat cu iubitul tău.

| Sawarekh a răspuns:

Nu te ingrasi fiindca ai arderi rapide, asta e gena ta.
Vestea buna este ca exista sala, trebuie sa faci fitnes, si apoi mai conteaza si ce mananci...trebuie o atentie sporita aici.

| NisipLaMare a răspuns:

Da ii mai bine slab cu fibra care se vede decat unu gras care nu este flexibil, nu exagera cu asta.
Manaca normal si contiuna sportul.
Mentalitate : daca este unul gras si te dgandesti ca te doboara, ajungi la o varsta cand te vezi mai bine decat unul gras sau solid, poate ala nu are nimic in creier dar tu ai si nu ar trebui sa te intereseze.Nu o sa ai de aface cu "el".
Poate o sa incepi candva sa te ingrasi de nu mai sti stop.

| adriangrowinglife12 a răspuns:

Asta nu tine neaparat de mancare, si eu am 22 de ani si am 55 kg fiind baiat, si mananc non stop. nu mai te alarma aiurea. si de ce totusi esti asa disperata sa te ingrasi?