| caltialaura123 a întrebat:

De la 7 ani ma chinui cu un lucru : ingrasarea. NU stiu cum sa ma mai ingras. Am 13 ani si 31 de kg! Nu mai suport sad. Mama mi-a dat vitamine, mananc bine...dar nu ma ingras. Asa era si mama la varsta mea...dar ma simt ciudat ca eu sunt cea mai slaba dintre toti. Ajutati-ma va rog sad!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Eu as vedea o abordare simpla:

1. Medicul nutritionist pentru inceput.

Motivul ar fi ca poate suferi de ceva care te impiedica sa te ingrasi: incepand de la dereglari hormonale pana la paraziti intestinali, exista o mare paleta de motive pentru care nu esti in raportul considerat optim greutate inaltime.

Medicul a mai vazut asemenea situatii si garanteaza in rezultatul.

E bine sa te opresti din vitamine si sa mergi odata la doctor.